Napról napra egyre több részlet derül ki a Budapesten meggyilkolt japán nő, Megumi tragédiájáról, akinek a holttestére január 29-én bukkantak rá a leégett V. kerületi otthonában. A rendőrség első közleménye szerint a tüzet ágyban dohányzás okozta, azonban a feltárt bizonyítékok nyomán a hatóságok utóbb emberölés miatt indítottak nyomozást, a gyanú pedig a nőt hosszú ideje fenyegető volt férjre terelődött. Csütörtökön a bíróság le is tartóztatta a bűncselekmény elkövetésével gyanúsított ír férfit.
Az ATV-ben Gál Sándor rendőr alezredes elmondta: az ügyet eleinte azért kezelték dohányzás miatt bekövetkezett halálos tűzesetként, mert a kezdeti vizsgálatok nem mutatták ki azokat a nyomokat a holttesten, amelyek az idegenkezűséget bizonyítják. Az is komoly hullámokat vetett, hogy a BRFK Facebook-oldalát menedzselő admin cinikus stílusban válaszolt az ügyhöz hozzászólóknak. Például a nő egy közeli barátjának állítására, miszerint az áldozat nem is dohányzott, az a komment érkezett a BRFK részéről, hogy „honnan tudja?” A rendőrség effajta kommunikációjáért Gál Kristóf, az ORFK szóvivője egy videóban kért bocsánatot.
Az áldozatok nem bíznak a hatóságokban
Az ügyben megkerestük Mérő Vera jogvédőt és aktivistát, hogy kommentálja az ügy körül zajló eseményeket. Mérő szokatlannak tartja, hogy az első konklúziót követően – miszerint a tüzet ágyban dohányzás okozta – a rendőrség nem vizsgálta volna az egyéb eshetőségeket, főleg, hogy csupán néhány mécses és cigarettacsikk adta az alapot a feltételezésükre. Értetlenül áll az előtt is, miként lehetett szinte egyből a haláleset után lezárni az ügyet. Úgy véli, még olyan szituációban sem lehetett volna ilyen gyorsan eredményre jutni, ha minden egyértelmű – akkor sem, ha a lakásban például biztonsági kamera üzemelt volna, ami az egész eseménysort rögzíti. Szerinte a rendőrség zavaros kommunikációjának beláthatatlan következményei lehetnek, de felfoghatatlannak tartja a BRFK hivatalos oldalán megjelenő szövegeket is.
A nő szerelmi élete a válást követően viharosan alakult. Az új lovaggal, aki állítólag egy bárddal fenyegette meg, hogy érvényt szerezzen akaratának, nem tartott sokáig a románc. A hódolók jöttek-mentek, míg 2015 nyarán a kétgyermekes anya nyomtalanul eltűnt
– idézte a BRFK posztját egy korábbi esetről, amelyben egy férfi 27 késszúrással végzett az áldozatával. Fogalmazása szerint az ehhez hasonló bulváros, megvető, mondhatni nőgyűlölő tónusú megnyilvánulások tönkreteszik a hatóságba vetett bizalmat.
Mikor arról kérdeztük, mit gondol a meggyilkolt japán nő és a Renner Erika ellen elkövetett bűncselekmény párhuzamairól, úgy fogalmazott: az elkövetési mód közel azonos.
The post „Meneküljenek! Fogják, ami nélkül nem tudnak élni, és ne nézzenek hátra!” – súlyos problémákat jelez a meggyilkolt japán nő ügye first appeared on 24.hu.