Egy új tanulmány alapján több tucat új mélytengeri fajra bukkantak Costa Rica partjainál – írja az IFLScience. Az állatok óceánfenéki metánszivárgások közelében élnek.
A Scripps Oceanográfiai Intézetének csapata 2009 és 2019 között öt expedíció során összesen 63 búvárhajós merülést hajtott végre a térségben. A szakértők 488 különböző állatfajt, köztük polipokat, halakat, rákokat, férgeket, kagylókat és tengeri csillagokat figyeltek meg, ami rendkívüli biodiverzitást jelent.
Costa Rica csendes-óceáni vizei biológiai szempontból igen sokszínűek, részben a geológiai jellegzetességek miatt. A térségben két tektonikai lemez találkozik, aminek következtében a Közép-Amerikai-árokban sok helyen metán szivárog. Az anyag számos baktérium számára táplálékot jelent, ez pedig alapot ad a sötétben, a napfénytől elzártan létező ökoszisztémának.
A régióban korábban is számos biológiai vizsgálat folyt. A közelmúltban szintén a Scripps Oceanográfiai Intézet szakértői fedeztek fel új polipfajokat a környéken.
The post Több tucat új fajt fedeztek fel az óceán sötét mélyén first appeared on 24.hu.