Akinek óvodába vagy iskolába jár a gyermeke, szinte egészen biztos, hogy tagja egy szülői chat-csoportnak. Ezek a csoportok nagyszerű helyek arra, hogy információkat osszunk meg egymással vagy akár segítséget nyújtsunk. Akad azonban valami, ami sokat elkövetnek, még annál is többen pedig pokolian szenvednek tőle.
Amikor szülőként arra emlékeztetjük egymást, hogy jövő héten ne felejtsük el az osztálykirándulás indulásának helyszínét, amikor egyeztetjük, hogy ki mit visz a farsangi rendezvényre, vagy amikor pontosítjuk a chaten, miket tartunk legfontosabbnak átbeszélni a szülői értekezleten, akkor hasznos információkkal leszünk gazdagabbak.
Könnyen lefagyhat arcunkról a mosoly, ha meglátjuk, mennyi fölösleges üzenet érkezett megint a szülői csoportos chat-be (Fotó: GettyImages)
Ezek a fontos üzenetek azonban könnyen elvesznek, ha többen is társalgásra, viccelődésre vagy nem is a gyerekekkel és közösséggel kapcsolatos témák megosztására használják a csoportot. Ismerős érzés, amikor folyton pittyeg a telefonod, és mire lesz időd megnézni, már 128 darab olvasatlan üzeneten kell átrágnod magad?
Ez nem csupán bosszantó és zavaró jelenség, de kockázatos is. A rengeteg lényegtelen mondat, link és vicces vagy cuki fénykép között ugyanis nagyon könnyen el tud veszni az az információ, ami valóban fontos. Éppen ezért az is fennakadást vagy nehézséget képes okozni, ha egy-egy gondolat végtelen mennyiségű üzenetben érkezik. Amikor. Szavanként. Küldi. El. Valaki. A. Gondolatait.
Hogyan legyünk hát a szakértők és minden bizonnyal sok szülőtársunk véleménye szerint is igazán együttműködő tagjai egy chat-csoportnak? Úgy, hogy a fontos, mindenki számára hasznos, közérdekű információkra koncentrálunk üzeneteink során. Azokat pedig megpróbáljuk a lehető legtömörebben, egyetlen küldeménybe csoportosítva kezelni.
The post Ismered a szülői chat-csoportok legfontosabb szabályát? first appeared on nlc.