„Mi, a családja, mély fájdalommal tudatjuk, hogy az ember és művész, David Lynch elhunyt. Szeretnénk, ha ezekben az időkben tiszteletben tartanák a magánéletünket. Nagy űr tátong a világban most, hogy már nincs velünk. De ahogy ő mondaná: »Tartsd a szemed a fánkon, ne a lyukon.«” Gyönyörű napunk van, aranyló napsütéssel és kék éggel” – jelentette be a családja a kétszeres César-díjas amerikai filmrendező, filmproducer és vizuális művész halálhírét.
Augusztusban derült ki, hogy a sok dohányzás tüdőtágulatot okozott nála, ezért David Lynch nem hagyhatja el a lakását.
David Lynch rendezte a Radírfej, Az elefántember, a Dűne, a Kék bársony, a Veszett a világ, a Lost Highway, a Straight Story, a Mulholland Drive és az Inland Empire című filmeket, de a legtöbben a Twin Peaks című sorozat miatt rajongtak érte. Az önéletrajzi könyvéről 2018-ban írtunk.
2017 egyik legnagyobb tévés dobásában, a 18 órás filmként is tekinthető Twin Peaks: A visszatérésben a legtöbb tévés konvencióval szakított, miközben szinte mindenre volt benne utalás, amit valaha csinált. Arról, hogy miről is szólhatott az egész, itt írtunk.
Arról következetesen hallgatott, hogy a filmjeiben legalább az ő fejében van-e hagyományos értelemben véve értelme a történetnek. Néhol célzott rá, hogy igen, máskor viszont mintha határozottan azt mondta volna, hogy nincs. A filmjeiben található filmes utalásokat elnézve meglepő, hogy sok nagy rendezővel ellentétben ő sosem volt nagy filmőrült, fiatalon inkább a festészet érdekelte, és idősen is többet festett, mint forgatott. Sokat gyakorolta és népszerűsítette a transzcendentális meditációt. Óriási balhéi, botrányai vagy nagy horderejű kalandjai sosem voltak, legszívesebben otthon bütykölt, festett vagy hangot kevert.
David Lynch-nek a négy feleségétől négy gyereke született. Január 20-án lett volna 79 éves.