A közösségi média alkalmazásokat pörgetve nem kell nagyon megerőltetni magunkat, hogy fitnesz influenszerekbe botoljunk, ugyanakkor a tanácsaikat érdemes kétkedve fogadni – írja a ZMEScience egy frissen közzétett kutatás alapján.
Az ausztrál Flinders Egyetem kutatói 200 népszerű TikTok-videót vizsgáltak meg olyan hashtageket bepötyögve, mint a #fitness és a #fittok. Eredményeik pedig aggasztó képet festenek, ugyanis a szakértők szerint az így felugró videók nagy része irreális testképeket idealizált, mindemellett pedig finoman szólva is megkérdőjelezhető egészségügyi tanácsokat osztogattak.
A kutatók szerint nemek tekintetében nem túl kiegyensúlyozott a verseny: a vizsgált videók 80 százalékában nők szerepeltek, ráadásul vékony, atletikus hölgyek. A férfiak esetében szintén többségben voltak a nagydarab, kigyúrt férfiak, egy részük pedig gyakran használt teljesítményfokozó szereket – amiről már nem számoltak be oly serényen –, így a videók nézői azt hihették, ez a kinézet természetes módon is elérhető.
Nagyobb probléma azonban, hogy a videók 60 százaléka helytelen vagy káros információkat terjeszt. Ez abból fakad, hogy a videókon szereplő influenszerek többsége nem rendelkezett semmiféle képzettséggel sem egészségügyi, sem pedig a testmozgással kapcsolatos tudomány területéről.
The post Veszélyes tanácsokat osztogatnak a tiktokos fitnesz influenszerek first appeared on 24.hu.