Kettőnél több mellbimbó
Sok más emlőstől eltérően az ember általában nem rendelkezik kettőnél több mellbimbóval. Mégis vannak olyanok, akik egy-két plusz mellbimbóval születnek. A szupernumeráris mellbimbók a mellkas vagy a has mentén található extra mellbimbók, amelyek a magzati fejlődés során visszamaradt szövetekből származnak, és anyajegyekhez hasonlítanak. Anyajegyszerű megjelenésük miatt egyesek talán észre sem veszik, hogy extra mellbimbóik vannak. Az elhelyezkedés azonban segíthet felismerni őket, ugyanis az úgynevezett tejvonal mentén jelennek meg, amelyek a hónaljtól a lágyékig húzódnak. Leggyakrabban egy személynek csak egy plusz mellbimbója van, amely a normál mellbimbó alatt jelenik meg, így összesen három van. Előfordulhat azonban, hogy valaki négy, öt vagy akár nyolc mellbimbóval születik. A számfeletti mellbimbók általában ártalmatlanok, és akár el is távolíthatók. A DermNet becslése szerint a lakosság mintegy 6 százalékának fordulnak elő számfeletti mellbimbók.
Heterokrómia
Heterokrómiáról akkor beszélünk, amikor egy személy két szeme különböző színű. A heterokrómiát okozhatja a genetika, valamilyen sérülés vagy olyan állapotok, amelyek befolyásolják a melanint, az írisz pigmentjét. Bármi is legyen azonban a gyökere, a többszínű szemek valódi ritkaságnak számítanak. A WebMD szerint az egész világon az emberek mindössze 1 százalékát érinti a heterokrómia, vagyis világszinten nagyjából 82 millió embert. Hogy az állapot mennyire feltűnő, szintén eltérő lehet. Ha az árnyalatok hasonlóak, vagy nem foglalják el az egész íriszt, nehéz észrevenni. A heterokrómia ráadásul akár több színnel is jelentkezhet ugyanazon a szemen belül, patchwork-hatást keltve.
Szinesztézia
A legszokatlanabb testi adottságok néha egyáltalán nem is láthatóak. Ilyen a szinesztézia, vagyis, amikor az egyik érzékszerv egy másikat vált ki mert az agy egyedi kábelezése összekapcsolja a különböző érzékszerveket. Például, aki szinesztéziás – más néven szinesztetikus – az láthat színeket, amikor hangokat hall, megtapasztalhat egy különleges ízt, amikor bizonyos szavakat lát vagy hall, vagy hallhat egy képzeletbeli zajt, miután megszagolt valamit. A szinesztézia kissé olyan, mintha legalábbis szuperképesség lenne, mivel azonban kontrollálhatatlan, néha bosszantó és zavaró lehet, például megnehezíti a zavartalan olvasást. A Cleveland Clinic szerint az emberek legalább 4 százalékának lehet szinesztéziája.
A szinesztézia altípusai közül a tükör-érintéses szinesztézia egy különösen szokatlan változat. Ez akkor fordul elő, amikor valaki a saját testén érintést érez, csak azért, mert látja, hogy egy másik személyt megérintettek. Jellemzően ez az élmény tükörképként jelentkezik , vagyis, ha azt látja, hogy a vele szemben álló személyt a bal vállán érintik meg, akkor a saját jobb vállán érzi az érintést, innen kapta az állapot a tükör-érintés nevet.
Több ízlelőbimbó
Szuperízlelőnek lenni azt jelenti hogy valaki genetikai okokból az átlagosnál több ízlelőbimbóval rendelkezik. A felnőtt embereknek általában 2000 és 4000 közötti ízlelőbimbójuk van, amelyek többsége a nyelven helyezkedik el. Ez körülbelül 15-35 ízlelőbimbót jelent minden egyes 6 milliméteres szakaszon. Eközben a szuperízlelőknek ugyanezen a területen 35-60 ízlelőbimbójuk is lehet, vagyis nagyjából a duplája. A Healthline szerint a lakosság nagyjából 25 zázaléka minősül szuperízlelőnek.
The post Ezek a legritkább testi adottságok first appeared on nlc.