A gázürítés az élet szerves része, és ha túl sokáig lappang, bizony bajba kerülhetünk. A belekben lévő baktériumok gázokat termelnek, miközben lebontják és metabolizálják az elfogyasztott táplálékot. Ezek a gázok kitágítják a vastagbelet, teltségérzetet és kényelmetlenséget okozva.
A gáznak szükséges egy útvonal, ahol el tud menekülni, és ez általában a végbélen keresztül történik.
Karan Rajan, a közösségi médiában milliós követőtáborra szert tett sebész nemrég arról beszélt egy podcastban, hogy ha nem szabadulunk meg a felgyülemlett bélgáztól, az végül a szájba kerülhet, azaz a bűzös méreganyagok bejutnak a leheletünkbe. „A szellentés tulajdonképpen gáztermék, és amikor bent tartjuk, a gáz bizonyos százaléka a bélfalakon keresztül távozik, és végül a véráramba kerül, majd a tüdőbe, ahol a salakanyagok kilégzésre kerülnek. Azaz kilélegezzük a szellentést” – magyarázta.
Azt a folyamatot, hogy a véráramban felszívódó, majd keringő bélgáz a tüdőbe jut, pulmonális reabszorpciónak nevezik, és enyhe szagot okozhat a leheletben. Mindemellett a beleket is károsíthatja, ha elzárjuk a szellentés útját.
(via)
Kiemelt fotó: illusztráció, iStock
The post Ha visszatartod a bélgázt, akár a szájon át is távozhat first appeared on nlc.