– Magyarországon nagyon nehéz szegény sorsúként, romaként, ráadásul SNI-sként érvényesülni. Ezeknek a gyerekeknek időt kell adni, hogy biztonságban érezzék magukat, velük együtt meg kell ismerni a családjaikat, a körülményeiket is. Mert az ő esetükben egyáltalán nem közömbös, hogy mi történik otthon – mondta Iványi Júlia (képünkön) a Magyar Pedagógiai Társaság csütörtök délutáni szakmai beszélgetésén, amelyről a Népszava számolt be. A Budapesten bezáratott MÁV-telepi Wesley Iskola volt igazgatója erről annak kapcsán beszélt, hogy
Az Iványi Gábor lelkész vezette Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség által fenntartott budapesti és szegedi iskolákat, ahova főként hátrányos helyzetű, sajátos nevelési igényű (SNI-s) gyerekek jártak, néhány nappal a szeptemberi tanévkezdés előtt záratták be a helyi kormányhivatalok adótartozásokra hivatkozva, az osztályközösségek széthullottak, a gyerekeket más intézményekbe helyezték át. Az iskolák megszüntetését szinte valamennyi érintett család traumaként élte meg.
Kerényi Mari, a Zöld Kakas Lyceum alapítója kifejtette,
Perlusz Andrea, az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai kar dékánhelyettese pedig közölte, a magyar oktatási rendszer elitista pedagógiai szemléletű, türelmetlen és nem elfogadó, különösen az SNI-s gyerekekkel szemben.
Márpedig egy nem toleráns iskola nem tud toleráns felnőtteket nevelni
– fogalmazott, hozzátéve: a jogszabályi feltételek adottak, de az iskolákban nincs kultúrája a személyre szabott oktatás elfogadásának.
A Délmagyarnak nyilatkozott az állami iskola egyik diákja, szerint az öngyilkosságot megkísérlő hatodik osztályos tanulónak „gyakran beszóltak”, de ő is húzgálta a lányok haját.
Az ügyben a hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el, sem a mentők, sem a rendőrök nem adtak tájékoztatást.
The post Iványi Júlia megerősítette, hogy a bezáratott Wesleybe járt az a diák, aki egy állami iskolában öngyilkos akart lenni first appeared on 24.hu.