A Telex információi szerint Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektora szerda délután egy fórumon jelentette be az egyetem vezetőinek és a hallgatói képviselet, illetve a Szenátus tagjainak, hogy a fenntartóval – azaz a kormánnyal – való tárgyalások alapján elkészült egy olyan tervezet,
amely alapján az állam mellett az egyetem fejlődéséhez többlettámogatást biztosítani tudó, tőkeerős, az egyetem gazdasági, piaci kapcsolatait erősítő, hazai vállalat vagy vállalatok is fenntartói szerepet és felelősséget vállalhatnak.
Ezzel pedig lényegében megerősítette a lap korábbi információit, miszerint az új rektor alapítványi helyett céges formában váltana modellt, így a BME 2025-től kikerülne az állami fenntartású intézmények köréből. A Telex több egyetemi forrásból úgy értesült, hogy már két kormányülésen is téma lehetett a BME privatizálása.
Charaf Hassan jelezte, hogy csak olyan működési modellben gondolkodnak, amely egyszerre biztosítja a magas színvonalú oktatást, az egyetemi autonómia megerősítését és a versenyképes bérezést, és azt is hangsúlyozta, hogy az infrastruktúra és az ingatlanvagyon továbbra is az egyetem vagyonkezelésében marad. Emellett ígéretet tett arra, hogy létrehoz az egyetemi vezetők és a hallgatói képviselet részvételével egy bizottságot, és az egyetem közvéleményét rendszeresen tájékoztatni fogja a részletek alakulásáról.
(Telex)