A Belügyminisztérium éppen társadalmi egyeztetést folytat egy rendelettervezetéről, amely szerint a jövőben minden pedagógusnak gyakrabban, hét- helyett ötévente kellene részt vennie továbbképzéseken. Jelentős változás lenne az is, hogy míg eddig a tanár választhatta ki, hogy milyen képzésen vesz részt, ezentúl a követelmény felét az igazgató szabhatná meg.
A rendelet indoklása szerint a „továbbképzések alkalmával teljesíthető programok megújítása szükséges. Ezáltal egy korszerűbb, stabil minőséget és a pedagógusok számára garantált fejlődést biztosító rendszer jön létre. Az új pedagógus továbbképzési rendszer ingyenesen biztosítja a szaktárgyi szakmai előrelépés lehetőségét. Ugyanakkor (az eddigiekhez hasonlóan) lehetőséget ad a pedagógusok számára, hogy választhassanak nem szorosan véve a szaktárgyukhoz kapcsolódó továbbképzéseket is.”
A hvg.hu azt írja, hogy a rendelet két típusú képzést különböztet meg, a „tartalmi megújító képzést”, valamint a „választható képzést”. Az előbbiekre az igazgató kötelezhet, az utóbbiakat a tanár választhatja. A kötelezőket a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szervezheti, a választható képzéseket az Oktatási Hivatal, a hitéleti képzéseket az egyházak.