Martha Stewart megosztó szereplő a médiában, de egy dolgot nem lehet tőle elvitatni: nők millióinak segített már háztartási tanácsaival az idők során, hogy egyszerűbben és hatékonyabban menjen a takarítás, főzés vagy épp a kertészkedés. Most a háztartás nagyasszonyának tippjeit hoztuk el a csempetisztítás kérdésében. A csempét jellemzően nem takarítjuk minden heti takarításnál, de szerencsére ettől még a csempe is tisztítható olyan mindennapi háztartási termékekkel, mint mondjuk mosogatószerrel és vízzel.
Hogyan tisztítsuk a vízköves csempét?
Az, hogy milyen gyakran tisztítjuk a csempét, attól függ, hogy milyen nagy a forgalom az adott területen. Az olyan forgalmas helyszíneknél, mint a konyha és a fürdőszoba, heti rendszerességű tisztításra lehet szükség Martha Stewart szerint. Azokban a helyiségekben, ahol a csempét kevésbé éri olyan sok hatás és szennyeződés, néhány hét is eltelhet csempetisztítás nélkül. És persze az is egy opció, hogy a konyhában a tűzhely körül letöröljük hetente, ahogy a fürdőben is a mosdókagyló környékét rendszeresen tisztítjuk, de a nagyobb csempefelületeket inkább meghagyjuk az évente két alkalommal rendezett nagytakarításra.
A legtöbb elfoglalt ember számára a csempe havi egyszeri tisztítása reálisabb. A nem gyakran használt vendégfürdőszobában elég negyedévente egyszer vagy a vendég érkezése előtt tisztítani a csempét. De azért jó észben tartani, hogy a fürdőszobai csempe apró réseiben milyen sok penész alakulhat ki akár úgy, hogy észre sem vesszük. Az ilyen nedves, párás környezetben felhalmozódhat a lerakódás, ezért jobb ötlet, ha gyakrabban tisztítjuk a fürdőszobai csempét a túlzott penészesedés elkerülése érdekében.
Az biztos, hogy minden fürdőszobai csempe előnyére válik, ha a zuhanyzás, fürdés végén letöröljük a csempét egy törlőkendővel. Így kevesebb lesz a szappanos vízkő és kevesebb lesz a nedvesség, ami elősegíti a penészesedés kialakulását.
Az első lépés, hogy készítsd elő a csempe tisztításához szükséges kellékeket, anyagokat:
mikroszálas kendő,
lavór,
szórófejes flakon,
súrolókefe vagy szivacs,
meleg víz,
mosogatószer,
szódabikarbóna.
Hogyan tisztítsuk a fürdőszobai csempét?
A csempe tisztításakor kerüljük a durva vegyszerek (és az ecet) használatát. Ha a tisztítószer túl savas, akkor meggyengíti és károsítja a fugát, az ecet pedig marhatja a burkolólapokat. A legtöbb csempetípushoz, beleértve a porcelánt és a kerámiát is, csak két összetevőre van szükség: meleg vízre és mosogatószerre.
Egy szórófejes flakonban keverj össze meleg vizet egy kevés mosogatószerrel.
Fújd a keveréket a csempefelületre.
Töröld át a területet egy nedves mikroszálas kendővel.
Ha a mosogatószeres áttörlés után is foltos marad a csempe, akkor jöhet a környezetbarát nagyágyú: a szódabikarbónából és vízből készített paszta. Egy tálban elkészítjük a pasztát, majd elkenjük a foltos csempén, és hagyjuk állni körülbelül 15-20 percig. Kefével vagy a szivacs dörzsis felével óvatosan lesúroljuk a foltot, leöblítjük meleg vízzel és áttöröljük száraz mikroszálas kendővel.
The post A csempe tisztítása sosem volt még ilyen egyszerű: nem kell hozzá durva vegyszer! first appeared on nlc.