Körmöshöz járni ma már a legtöbb nőnél nem más, mint havi rutin. A megoldás tartós, látványos és esztétikus, nem beszélve arról, mennyivel egyszerűbb, mint házilag helyrehozni a hétről hétre lepattogzó festéket. Csakhogy kockázatokkal is számolnia kell annak, aki géllakkot választ, hívják fel a figyelmet a szakértők.
A géllakk kockázataival is számolnunk kell
Ideális esetben nem okoz különösebb problémát, ha géllakkot használsz. Adódhatnak azonban nem várt nehézségek, ahogyan az sem mindegy, hogy körültekintően választunk-e szakembert…
Allergiás reakciók és bőrgyulladás
A géllakkokban található kemikáliák olykor allergiás reakciókat válthatnak ki. Az allergiás tünetek közé tartozik a
viszketés, bőrpír és apró hólyagok megjelenése a köröm körül és az ujjbegyeken.
Rossz hír, hogy ezek a reakciók még csak nem is mindig jelentkeznek azonnal: előfordulhat, hogy csak évekkel a használat megkezdése után alakulnak ki. Növeli az allergiás reakciók esélyét a nem megfelelően kikeményített géllakk is.
A köröm károsodása és fertőzések
A géllakk gyakori használata a körömlemez elvékonyodásához, törékenységéhez és hámlásához vezethet. A szakszerűtlen eltávolítás tovább súlyosbíthatja a károsodást, a sterilizálatlan eszközök használata pedig bakteriális vagy gombás fertőzések okozója lehet, amelyek nem csupán sok kellemetlenséggel járnak, de előfordul, hogy csak hosszas kezelés hatására múlnak el.
Az is problémás, ha a lakk felhelyezése nem tökéletes, hanem repedések és hézagok alakulnak ki a köröm és a lakk között. Ez az állapot ugyanis kedvez a baktériumok és gombák elszaporodásának.
Így előzd meg a bajt
A szakszerű felhelyezés és eltávolítás érdekében fordulj mindig képzett szakemberhez, és győződj meg róla, hogy steril eszközöket használ, akit választottál. Emellett pedig időnként hagyd pihenni körmeid, hogy regenerálódhassanak.
The post Csúnya fertőzést okozhat a géllakk, figyelmeztetnek a szakértők first appeared on nlc.