Vannak, akik azért járnak moziba, hogy megnézzék, ahogy egy CGI cápa gladiátorokat tép szét a tengervízzel (?!) elárasztott Colosseumban, mások azonban az ennél egyszerűbb örömökre esküdnek: egyszerűen csak szép csajokat és jó pasikat szeretnének látni. Szögezzük le gyorsan: a Gladiátor-filmek az előbbiből nem kínálnak túl széles választékot, viszont utóbbi téren kétségkívül kimagaslót nyújtanak. Az első és a második rész egyaránt.
A kiindulópont
Az ausztrál Russell Crowe már sztár volt, amikor 2000-ben a kardjával az arénába lépett, bár akkoriban még nem a hősies szerepekkel azonosították. A Szigorúan bizalmas agresszív, állatias nyomozója és a Romper Stomper skinheadje miatt inkább a sötétebb karakterekkel azonosították, és csak a Gladiátor csinált belőle igazi hollywoodi leading mant.
Ha a Gladiátor II sikeres lesz a mozikasszáknál, pont ugyanez a sors várhat az ír Paul Mescalra is. Ő ugyan pár éve már felkapott név a szakmában, de egy nagy kassasiker még hiányzik a repertoárjából. A Normális emberek című sorozatban megismert színész pár év alatt a mély érzésű, érzékeny, vonzó férfiszerepek specialistájává vált az olyan filmjeinek köszönhetően, mint a Volt egyszer egy nyár vagy a Mind idegenek vagyunk. Túl van már egy Oscar-jelölésen – ebben kétségtelenül hasonlít a karrierje Crowe-éhoz – , és ha mindent jól csinál, akár az ausztrál sztárnál is többre viheti.
Mit mondanak a leginkább érintettek, a nők?
Heteroszexuális férfiként nem biztos, hogy az én véleményem a legrelevánsabb a „Russell Crowe vagy Paul Mescal a dögösebb gladiátor?” ügyben, így megkérdeztem a nálam illetékesebb kolléganőimet, hogy foglaljanak állást a kérdésben. Gyorsan fény derült a generációs különbségre.
A velem nagyjából egykorú Gabi még emlékezett arra, amikor Crowe Hollywood alfahímjének számított. „Én team Crowe vagyok. Nyers erő, brutalitás, és senki sem tud úgy ordítani, mint ő” – foglalta össze röviden vonzalmának okát. Crowe nyers, állatias ereje egyszerre tudott fenyegető és szexi lenni, ez jelentette a fő vonzerejét.
Hozzá kell tenni: a generációnkból azért nem mindenki gondolta az ausztrál színészt jó pasinak a fénykorában. Enci például elmondta, hogy számára a sztár annyira ellenszenves, hogy bárkire szavazna a világon, csak rá nem, amivel Paul Mescal könnyedén begyűjtött egy újabb voksot.
Vivien volt az, aki próbált igazságot szolgáltatni. Elmondta, hogy a maga idejében Crowe is bejött neki, azóta viszont sokat változott az ízlése – vagy csak túl sok képet látott a meghízott Crowe-ról, teszem hozzá gyorsan – , így ma már Paul Mescal felé húz a szíve, akit nagyon szépnek tart.
Ma már Crowe-ra rá se néznék, Mescal viszont… Hát na.
Azok a béna római frizurák
Anett a második rész előtt lelkesen újranézte az elsőt is, így friss élmény alapján hasonlíthat össze.
Russel Crowe röhejesen béna hajjal volt végig a filmben. A teste okés volt, sőt csodás, de a feje azzal a tipikus 2000-es évek fiúbandás hajjal az no way. Akkor inkább Paul, ő elég jó pasi mostani szemmel nézve.
Neményi kolléga azért hozzátette, hogy a rómaiak frizurájában tényleg volt egy Y2K-s beütés, szóval nem feltétlenül anakronizmusról van szó. Ha pedig már Marci megszólalt, akkor a Crowe kontra Mescal témában is kifejtette a mondandóját. Szerinte Crowe karaktere kissé katonásan tufa. Ezzel szemben Mescalban van valami mélyebb és izgalmasabb, ráadásul iszonyat jó arca van, ezért ő a szexibb.
A csapatból Andi tudott a legihletettebb módon írni Paul Mescal férfiszépségéről:
Mescalnak olyan erős szexuális kisugárzása van, hogy az a képernyőn keresztül is konkrétan pofán vág. Ha jövőre nem ő lesz a the sexiest man alive, nagyon csalódott leszek.
Mivel a csapatban két Vivienünk is van, a második számú (szigorúan érkezési sorrend alapján) is mesélt Paulról, aki az ő meglátása szerint konkrétan úgy néz ki, mint egy ókori római szobor. Azt is fontosnak tartotta hozzátenni, hogy a Crowe-Mescal férfiszépség-párbajból ő egyértelműen Pedro Pascalt választaná. Van, akinek semmi sem elég jó.
A legelfogulatlanabb talán Csenge volt, lévén egyik Gladiátor-filmet sem látta. Ő örömmel adta le a voksát Mescalra, akinek szerinte „brutál kisugárzása van, és a szeméről ne is bezéljünk…”
A túl sok Mescal szavazat miatt próbáltam azzal helyrehozni az egyensúlyt, hogy felhívtam a figyelmet: azért ne feledjük, hogy Russell Crowe-nál senki sem tud jobbat búzát simogatni. Erre válaszként Vivitől az alábbi fotó érkezett:
Rosszfiú kontra jófiú
Ha Crowe-t és Mescalt hasonlítjuk össze, az egyik legfontosabb szempont, hogy igazából egy klasszikus jófiú – rosszfiú felállásból kell választanunk. Crowe Hollywood csúcsán igazi nagyvadnak számított. Kimondottan szeretett kirúgni a hámból, és nem állt távol tőle az ittas állapotban történő bunyózás sem. Nem csoda, hogy a South Park egyik legendás epizódjában a négy srác a tévében a Russell Crowe Show-t nézi, aminek az alcíme a Fightin’ Around the World, vagy ahogy a magyar fordítsából ismerjük: Bunyózni óraszám.
Visszatérő poénként Crowe matrózruhában járja a világot, és random módon péppé ver néhány útjába kerülő embert.
Crowe akkoriban alaposan rászolgált a hírnevére.
Székeket tört össze a BAFTA díjátadón és a szervezőkkel ordibált, mert nem mondhatta el a versét.
Verekedett a saját testőrével, mert félreértette, amit a férfi mondani próbált neki.
Egy sushi étteremben összeverekedett egy gazdag üzletemberrel, Ausztráliában pedig az utcán is bunyózott, az erről készült felvétellel pedig megzsarolták őt később.
Egy New York-i Hotelben pedig hozzávágott egy telefont a szálloda egyik alkalmazottjához.
És akkor azt még nem is említettem, hogy a Túszharc folytatásán viszonyt folytatott az akkor még házas Meg Ryannel.
A korrektség kedvéért hozzá kell tennem, hogy Crowe már rég lecsillapodott. Jó ideje nem hallani semmilyen hírt a kirohanásairól, sőt egy ideje már kimondottan kedves, önironikus pasas benyomását kelti, aki néha a borotválkozásra is ráveszi magát. Jót tett neki a kor.
Paul Mescal egészen más attitűdöt képvisel, mint Crowe a fénykorában. Mindenki úgy emlegeti őt, mint a srácot, aki a sikerei ellenére is két lábbal áll a földön.
Fontosak számára a gyerekkori barátai, és jól látható, hogy konkrétan rajonganak érte a kollégái. A Normális emberekbeli partnere, Daisy Edgar-Jones konkrétan az egyik legjobb barátjává avanzsált. A női partnereivel a bulvársajtó mindig próbálja őt összeboronálni, ugyanis nagyon könnyű olyan fotókat találni, ahol épp nagyon jól szórakozik a társaságukban. De hiába cuki, ahogy Natalie Portmannel cigarettázik a forgatási szünetben, és hiába mesélte Erdély Mátyás, hogy A látogató forgatásán olyan erős volt a szikra közte és Saoirse Ronan között, hogy szinte lángolt a kamera, semmi sem bizonyítja, hogy valaha is hűtlen lett volna, vagy az lenne a kedvenc sportja, hogy híres színésznőkkel kavarjon. Tavaly nyár óta egy párt alkotnak Gracie Abrams énekesnővel, és hihetetlenül cukik együtt.
És nemcsak a nők vannak odáig érte: Andrew Scott-tal a Mind idegenek vagyunkban játszott együtt, és vele is ugyanúgy megvolt a nagy összhang, ami az összes közös sajtószereplésükön átütött.
És emberünk a sikerei ellenére máig szerény maradt. Amikor a Gladiátor II-t forgatta, két napon át félt odamenni a film legnagyobb sztárjához, Denzel Washingtonhoz, ugyanis annyira tisztelte őt, félt, hogy zavarba jönne a társaságától.
A VÁLASZ!!!
A magasságfetisiszták kedvéért elmondom, hogy Paul Mescal 180 centiméter, míg Russell Crowe 182 centiméter magas. A különbség tehát elhanyagolható. Hogy melyikük harcol jobban? Crowe 2000-ben egy tigrist tett el láb alól a Colosseumban, míg Mescal idén egy megvadult majommal végzett. Első blikkre az első nagyobb teljesítménynek tűnhet, de tegyük hozzá, neki volt fegyvere, Mescal viszont puszta kézzel, sőt szájjal veszi fel a harcot: a film emlékezetes pillanatában még meg is harapja a majmot. Maradjunk döntetlenben.
És hogy melyikük a jobb pasi a kettő közül? Természetesen számodra az, akit jobbnak tartasz. Ünnepeljünk minden dögös pasit, régit és újat, rosszfiút és jófiút! Mert megérdemlik.
The post Dögmérő: Paul Mescal vagy Russell Crowe a szexibb Gladiátor? first appeared on nlc.