Balogh Petya szerint az államnak igenis van dolga a kisebb vállalkozások talpra állítása, megerősítése, elindítása terén. Ez a téma a kormány gazdaságösztönző csomagja kapcsán került elő, melynek hangsúlyos eleme a kkv-k tőkejuttatása, hitelhez segítése. Vendégünk azt még nem látja, hogy befektetési területe, a startupvilág mit tud majd profitálni ebből, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ahol élénk innovációs piac létezik, mint például a Baltikumban, ott az állam aktív szereplő a kis cégek életében.
Szerinte a startup-ökoszisztéma hazai éledezésekor, 8–10 éve, még nem jól hasznosultak az államilag pátyolgatott finanszírozások. Az első Jeremie-programról, melyben a hazai üzleti élet ismert szereplői vettek részt, alapjaikon keresztül, konkrétan az a véleménye, hogy a pénz egy részét ellopták, de ebből is lehetett tanulni. Mint ahogy a mostani pénzügyi összecsuklásban is benne van a változás lehetősége, ami üzleti sikert hozhat. Persze az ötlet egy gyorsan avuló termék, de több olyan magyar vállalkozást lát, amelyek nagyot dobhatnak, például, a gyógyszeriparban, oktatásiparban.
Az űripart viszont nem sorolja ezek közé, ott nem lát mozgásteret. S ha már űrtechnológia, természetesen szóba került a nagy innovátor, Elon Musk is: arra voltunk kíváncsiak, hogy vendégünk szerint mennyire irányadó a Silicon Valley uralta, globális startupvilágban az az értékrendszer, ami alapján Musk beállt Donald Trump mögé. És van-e még akkora súlya a kaliforniai startupkeltetőnek, mint 10 évvel ezelőtt?
The post Balogh Petya: Ellopták a pénzt, de tanultunk belőle first appeared on 24.hu.