68 millió forintot fizetett egy tanulmányért a Magyar Turisztikai Ügynökség, amelyben a tokaji kertekkel foglalkoznak. A Tokaj-Hegyalja borvidék szőlőskertjeit, kastély- és kúriakertjeit összefogó turisztikai kertútvonal szakmai kidolgozása című dokumentum 300 oldalas, tehát oldalanként 226 ezer forintba került. A 24.hu egy éven át küzdött azért, hogy az állami szervezet kiadja nekik a közpénzből megírt tanulmányt. Néhány alapvetés:
A Magyar Turisztikai Ügynökségről sokszor kiderült, hogy Orbán Ráhel befolyása alatt működik. Tokaj-Hegyalján több száz millióért terjeszkedett Orbán Ráhel és férje Tiborcz István. A most megismert tanulmányban is írnak a tulajdonukban álló bodrogkisfaludi Patricius Borházról.A tanulmány szerzője a Magyar Kertörökség Alapítvány, amelynek kuratóriumában ott van Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség igazgatósági elnöke, tehát még az erre kifizetett 68 millió is saját érdekeltségekhez került.
A tanulmányról szakértőket kérdezett a 24.hu, kiderült, hogy eleve késve készülhetett el – ami amúgy jogellenes –, a 300 oldalának több mint tíz százalékán, 30–40 oldalon csak kép szerepel, és a tartalma is megkérdőjelezhető. Részletesen írnak benne például egy Genfi-tó partján álló kastélyról, de hogy annak mi a referenciája Tokajon, az nem derül ki. Többször is megjegyzik, hogy a térségben, Borsod és Szabolcs határán sajnos nincs olyan megfelelő minőségű munkaerő, ami a környék tulajdonosainak – például Orbán Ráhelnek – igényeit kielégíthetné.
Tokaj-Hegyalja különös helyet foglal el az Orbán család korrupció-gyanús eseteinek történetében. Ezek azok a földek, amelyek kapcsán elhangzott a legendás mondat Orbán Viktor szájából: „Ne nyerjünk annyit, amennyit kértünk, ne mi kapjuk a legtöbbet”. Néhány fontos történelmi cikk a témában itt és itt.