„Köszönöm a nagyszerű üzenetet Orbán Viktornak! Van egy harcunk, amit meg kell nyerni! Együtt!” Ezt írta az X-en George Simion miután pénteken a magyar miniszterelnök elismerően szólt a román szélsőjobboldali elnökjelöltről a tihanyi apátságban. A bejegyzéséhez csatolta Orbán beszédéből a vonatkozó részletet is román felirattal.
Orbán Viktor – azután, hogy Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón, habár többször is rákérdeztek, nem foglalt állást a román elnökválasztás második fordulója előtt – kifejezte egyetértését George Simionnal. Ezt mondta:
„Tegnap a román elnökjelöltek vitájában megszólították Magyarországot a kereszténység kapcsán az egyik jelölt, Simion úr ezt mondta, idézem: »Most a nemzetek Európájának, a keresztény Európának van itt az ideje, amelyben harcolni fogunk a jogunkért, hogy európai polgárok legyünk.« Nem Magyarországon mondták, hanem a szomszédos Romániában. Teljesen egyetértünk. Történelmi sorsközösségben élünk a románokkal. Nem szólunk bele a most folyó román elnökválasztási küzdelembe, de annyit üzenünk innen, a Kárpát-medence közepéről, e szimbolikus helyről, hogy biztosítjuk Románia népét és jövendő elnökét, hogy mi az összefogás és az együttműködés talaján állunk, ezért semmilyen elszigetelést, politikai retorziót nem fogunk támogatni Romániával és annak vezetőjével szemben. Mind a magyarok, mind a románok teljes jogú tagjai az Európai Uniónak és azok is maradnak. A kereszténységért és a szuverenitásért folytatott küzdelemben számíthatunk egymásra.”
Bár Simion és pártja, az AUR az orbáni értelmezés szerint „szuverenista”, eddig távolságot tartott tőle a magyar miniszterelnök. Az első forduló eredményei láttán még az RMDSZ is a második helyen végzett nyugatbarát jelölt támogatására hívta fel az erdélyi magyarságot. Számukra azért nehezen elképzelhető Simion támogatása, mert a román politikus az úzvölgyi magyar katonai temető meggyalázásával kezdte karrierjét, valamint egyik fő ellenségképe éppen az RMDSZ.
2019-ben, amikor ezer székelyföldi civil és közszereplő vont élőláncot az úzvölgyi katonatemető elé, összecsapásokra került sor az ott megjelent román nacionalistákkal, köztük az AUR támogatóival.
Ezt az ügyet hangosan képviselte Simion akkoriban, aki sikerként értékelte, hogy az utóbbi években „vissza tudták venni az irredenták és sovének által elfoglalt objektumokat”, egyebek mellett az úzvölgyi katonatemetőt.
Kiss Tamás kolozsvári szociológus az idei elnökválasztás első fordulója után adott interjúban megpendítette annak lehetőségét, hogy a Fidesz 2026-os győzelme esetén nem tart kizártnak egy szerbiai forgatókönyvet sem. Ott az egykori magyar- és kisebbségellenes, Vojislav Šešelj-féle radikális pártból indult Aleksandar Vučić elnökkel egyezett ki a Fidesz és a Vajdasági Magyarok Szövetsége. Egy ilyen fordulat államközi együttműködés nélkül nem megy, ehhez az kell, hogy Romániában Simion, Magyarországon Orbán legyen hatalmon.