Az ország egységesítését és az emberek meghallgatását, valamint konszenzust és kompromisszumot ígért elnökké választása esetére Kamala Harris demokrata elnökjelölt a Washingtonban tartott kampánygyűlésén kedden. Az MTI tudósítása szerint a Fehér Ház közelében, mintegy tízezres tömeg előtt beszélve, az alelnök kijelentette, hogy megválasztása esetén elnöksége más lesz, mint Joe Bidené volt, mert más idők járnak, mint 4 évvel ezelőtt.
Ellenfeléről, Donald Trump republikánus elnökjelöltről azt állította, hogy van egy listája az ellenségeiről, akiket el akar ítéltetni. “Vannak erőszakos szélsőségesek, akiket a 2021. január 6-i zavargások miatt ítéltek börtönre, és Trump szabadon akar engedni” – mondta Kamala Harris. Megfogalmazása szerint “miközben Donald Trump az ellenségeinek listájával érkezne első munkanapjára a Fehér Házba, addig ő a teendők listájával”.
Trump is odamondott
Donald Trump kedden Floridában tartott sajtótájékoztatót, amelyen azt állította, miközben demokrata ellenfele őt vádolja gyűlölettel, a gyűlöletkeltés Kamala Harris kampányát jellemzi. Az MTI beszámolója szerint a volt elnök úgy fogalmazott, hogy Kamala Harris célja “az ország elpusztítása”, mert oda vezet a demokraták által követett bevándorláspolitika.
Egyben azt ígérte, hogy az Egyesült Államokban működő bűnbandák elkobzott vagyonából kártérítési alapot hoznak létre az illegálisan érkezett bevándorlók által elkövetett bűncselekmények áldozatainak javára.
Még győzködik a billegő államokat
Kamala Harris és Donald Trump szerdán folytatja kampánykörútját, elsősorban az elnökválasztás eredménye szempontjából meghatározó államokban:
Donald Trump szerdán Wisconsinban, majd Észak-Karolinában tart kampánygyűlést, csütörtökön pedig Nevada államba látogat, ahonnan Új-Mexikóba megy.
Kamala Harris szerdán Wisconsin államban lesz, majd Pennsylvaniába utazik, csütörtökön pedig Nevada és Arizona államban kampányol.
Ők már leszavaztak
Az Egyesült Államokban meghaladta a 40 milliót a korai választáson és levélben szavazók száma 12 nappal az elnök- és kongresszusi választás előtt. Október 27-ig 43,4 millió voks érkezett be, ami jóval több, mint a 2020-as választáson leadott összes szavazat negyede. Négy évvel ezelőtt összesen 158 millió szavazópolgár élt állampolgári jogával.
Az Egyesült Államokban szövetségi államonként különböznek a választási szabályok, de a legtöbb helyen lehetőség van a korai szavazásra, ami azt jelenti, hogy a választásra kiírt nap előtt korlátozott számban megnyílnak szavazóhelyiségek. Ezt egészíti ki a levélszavazás, amire a legtöbb helyen jelentkezni kell.
Az elnökválasztás szempontjából meghatározónak számító, úgynevezett billegő államok közül Georgia és Észak-Karolina államban már megközelítette a 3 milliót az eddig leadott szavazatok száma, míg Pennsylvaniában 1,2, Michiganben pedig 1,6 millió voksot adtak le.
Kiemelt fotók: Getty Images
The post Amerikai elnökválasztás: Trump ismét keményen odaszólt az ellenfelének first appeared on nlc.