Egyetlen érintéssel vakítóan fehér fogunk lehet – és nem a fogunkat kell megérinteni hozzá, hanem a telefonunk képernyőjét. Elképesztően népszerűek a fogfehérítő filterek a különféle közösségi felületeken – még azok a hírességek is gyakran használják őket, akiknek egyébként fogorvos által „megkomponált”, gyönyörű és szabályos fogsoruk van. Mert annyira erős az idealizált kép, amely mindannyiunkban ott van, hogy sok influenszer, híresség, tartalomgyártó csak így érzi, hogy olyannak látszik a képernyőn, amilyennek a követői látni szeretnék. Igen, a túlzott filterhasználat rendkívül káros lehet, testképzavart, az önértékelés csökkenését okozhatja.
Nem csak a tökéletes szép
Szinte már elvárás a hibátlan és csillogó fogsor – pedig a valóságban nagyon keveseknek van valóban vakítón fehér foguk. És ha jobban belegondolunk, lehet, hogy a képen jól mutat, ám ez a „túltolt tökéletesség” élőben egyáltalán nem hat természetesnek. (Valójában a képernyőn sem.) És csakis addig tart, amíg a fotót, videót látjuk. Nem jó cél, ha élőben is ugyanezt a vakító fehérséget szeretnénk elérni – de egészségesnek és ápoltnak ható fehér fogsorunk ma már könnyedén lehet. Ha nem csak egy-két fotó erejéig szeretnénk fehérebb fogakat, azért tennünk kell, ám a dolog cseppet sem bonyolult. A legegyszerűbb, legkézenfekvőbb megoldás például a fehérítő fogkrém használata – a legújabb készítményekkel rendszeres használat esetén valóban jelentős, látható hatás érhető el. És sokak számára ez a látható fehérítés több magabiztosságot, nagyobb önbizalmat jelent – az online és az offline térben egyaránt. Aki pedig ennél látványosabbra vágyik, annak ott vannak a professzionális otthoni és fogászati fehérítő eljárások, amelyek gyönyörű, látványos eredményt adnak – de (szerencsére) mégsem azt az idealizált, túlzó fehérséget, amit a filterek képviselnek.
Fotó: Getty images
De mi van, ha érzékeny a fogam?
Fogérzékenységről akkor beszélünk, ha a jellegzetes éles, nyilalló fájdalmat nem szuvasodás vagy egyéb fogászati probléma okozza, hanem a fog belső, puhább részének, a dentinnek a szabaddá válása. Ez jelentkezhet többek között a fogzománc kopása, sérülése vagy az íny visszahúzódása miatt. Azt gondolhatnánk, hogy akinek ilyen problémája van, az bizony nem tudja fehérre sikálni a fogát, maradnak a filterek számára, ha ragyogóbb mosolyra vágyik. Pedig a fogérzékenység nem akadálya az otthoni, mindennapos fehérítésnek – csak olyan fogkrémet kell hozzá választani, amelyet kíméletesen, de látványosan fehérít, és megfelelő fogkefével, valamint technikával kell azt használni. A Sensodyne Clinical White fogkrém rendszeres, legalább 8 héten át tartó használatával két árnyalattal fehérebb fogak érhetőek el. Rendkívül hatékony az elszíneződések eltávolításában, miközben fogérzékenység elleni védelmet is biztosít. Így a napi kétszeri fogmosás mind a fogérzékenység elleni, mind a fehérítésért vívott küzdelem fontos elemévé válik. És hozzájárulhat ahhoz, hogy önmagunk legjobb, de nem idealizált és a valóságtól elrugaszkodott verziójává váljunk.
The post Filter helyett: fogfehérítés az érzékeny fogaknak first appeared on nlc.