A napokban ketten is feljelentést tettek a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően, írja a police.hu.
Mindkét feljelentő egyazon pénzintézet ügyfele. Egy mágocsi nő személyi kölcsönt igényelt néhány napja, majd az összeg számlára érkezéséről kapott egy üzenetet. A telefonján belépett a banki felületre, mert szeretett volna limitet módosítani. A művelet nem járt sikerrel, ezért a keresőbe beírta a valósnak gondolt banki címet. Ekkor a telefonjára kapott egy SMS-t egy appregisztráció megerősítésére, amit be is írt az eredetinek vélt banki felületen. Megjelent egy forgó kör, de nem írta ki, hogy sikeres a művelet, ezért kilépett az alkalmazásból.
Hasonlóan járt egy dombóvári férfi is, aki a számítógépéről indított céges utalásokat követően kapott SMS-ben egy app telepítéséhez szükséges kódot. Mint elmondta, nem adta meg máshol a belépési adatait. Ennek ellenére néhány órával később üzenetben tudatta vele a pénzintézet, hogy zárolták a számláját egy gyanús – közel 2 millió forint összegű – utalás miatt. A férfi sem kapott üzenetet az utalás jóváhagyásához és a tranzakcióról sem.
A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság az áldozattá válás elkerülése érdekében az alábbiakra hívja fel a figyelmet:
soha ne adja meg személyes vagy banki adatait ismeretlen forrásból érkező megkeresésekre!
Ne kattintson gyanús e-mailekben, üzenetekben található linkekre!
Mindig ellenőrizze, hogy az adott weboldal a hivatalos-e!
Ne telepítsen ismeretlen alkalmazásokat, és ne ossza meg számítógépe képernyőjét ismeretlenekkel!
Aktiválja a kétlépcsős azonosítást minden fontos fiókján (pl. e-mail, netbank)!
További hibalehetőség, ha azt az eszközt használja bankoláshoz, amelyre a kétlépcsős azonosításhoz szükséges banki kódok érkeznek!
The post Belépett a netbankjába a magócsi nő, 4,9 millió hiányzott a számlájáról first appeared on 24.hu.