Szomolányi Tímea Toyota mikrobuszába nyolcvannal rohantak bele a 2/A úton. Csoda, hogy ép bőrrel megúszta a balesetet, a vétkes kocsi vezetője is csak könnyebben sérült – írja a Blikk. Amikor Tímea a biztosítónál érdeklődött, miként fogják megtéríteni a kárát, a társaság embere értésére adta, miszerint arra
ne számítson, hogy egyszerűen kifizetik neki
a 13-15 millió forintot, amennyibe ma egy ilyen mikrobusz kerül.
„Majd ha meghirdették a totálkáros roncsot, átutalták az összeget, és ha nem lesz elég, perelhetek. Hiába a napnál világosabb a helyzet, a biztosítónak térítenie kellene a kárt, legalább másfél hónap, amíg történik valami, addig pedig nem tudunk dolgozni”
– panaszolta Tímea.
A kisbusz tulajdonosa, a Tündérpakk Közhasznú Alapítvány
a napokban vinné ki a járművel a szegény családoknak összekészített adományokat, élelmiszercsomagokat. Adventkor karácsonyi adományokat fuvaroztak, most viszont leállt a húsvét előtti segítő akció.
Összetört a Toyota
„Az alapítvány nem egy cég, hanem egy nonprofit szervezet, nem tehetjük meg, hogy megelőlegezzük, aztán majd költségként leírjuk egy új mikrobusz árát.
Nincs is erre pénzünk. Azt mondták a biztosítónál, hogy adjunk be kérelmet autóbérlés elszámolására, aztán majd elbírálják valamikor. De hát hogyan béreljünk autót, ha azt sem tudjuk, mennyi időre kell, meddig tart ez az egész?
Keretünk sincs rá, legalább napi 15 ezer forintba kerül egy autó, és le kell tenni a több százezres kauciót is” – mondta a Tündérpakk alapítvány vezetője. Borbély Zoltán közlekedési szakjogász szerint
sokan voltak és vannak Tímeáékhoz hasonló helyzetben.
– A károsultak 70 százaléka inkább benyeli a kárt, elfogadja, amennyit a roncsért fizet a biztosító, és csak harmaduk áll bele a perbe. Pedig a helyzet tiszta: a biztosítónak meg kell téríteni a tényleges kárt. Hiszen kötelező gépjármű-felelősségbiztosításnak hívják a konstrukciót.
A szakjogász tapasztalatai szerint a biztosítók egy része arra játszik, hogy az ügyfelek rendszerint átlagemberek, akiket elriaszt mindenféle per gondolata, az összetört autók többsége pedig nem olyan értékes, hogy vállalják a jogi tortúrát, miközben a
perköltség több millió forint is lehet összesen.
Minden biztosító teljes kártérítést fizet, ami természetesen nem jelenti azt, hogy a kártérítési összegre vonatkozóan a károsult és a biztosító között ne lenne véleménykülönbség, de ez nagyon ritkán fordul elő – állította az eset kapcsán Jeney Attila, a Magyar Biztosítók Szövetsége kommunikációs vezetője.
The post Véget érhet egy álom: bajba került a Tündérpakk alapítvány first appeared on nlc.